www.femijet.tkForumRegjistrohuidentifikimiGallery

Share | 
 

 Programe nė Gjuhėn Shqipe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kelvin22
webmaster
webmaster
kelvin22

Numri i postimeve : 115
Location : Durres
Registration date : 18/08/2008

MesazhTitulli: Programe nė Gjuhėn Shqipe   Thu Sep 11, 2008 4:26 pm

________________________________________
Mė poshtė do mirėmbajmė njė listė tė programeve qė janė krijuar/pėrkthyer nė gjuhėn shqipe. Nėse dini ndonjė program tjetėr, shkruani emrin dhe adresėn e internetit nė kėtė temė. Nėse keni kohė tė lirė, merrni pėrsipėr pėrkthimin e njė programi qė tė mund tė pėrdoret nga bashkėatdhetarėt tanė qė nuk dinė gjuhė tė huaja. Lexoni temėn Fjalor i Informatikės pėr tė mėsuar rreth fjalorėve tė ndryshėm qė mund tė pėrdorni.


7-Zip - program pėr ngjeshjen dhe paketimin e skedarėve (i ngjashėm me winzip dhe winrar).
http://www.7-zip.org/

Aida 32 - program qė tregon informacion pėr pjesėt e kompjuterit (hardueret)
http://files.filefront.com/aida32ee+.../fileinfo.html

AlbTVRadio
http://www.AlbTVRadio.com

Alfa - program pėr menaxhimin financiar
http://www.imb.com.al/

ALZIP - program pėr ngjeshjen dhe paketimin e skedarėve (i ngjashėm me winzip dhe winrar).
http://www.altools.net/

Andromeda - skript pėr krijimin e njė faqeje qė transmeton muzikė
http://www.turnstyle.com/andromeda/home.asp

Antamedia Internet Caffe - program pėr menaxhimin e internet-kafeneve
http://www.antamedia.com/caffe/

AS 2.0 - program pėr drejtshkrimin e gjuhės shqipe
http://www.gjuha-shqipe.com
http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=45103

Bilanc 2007 - program financiar
http://www.bilanc.com

BlindWrite - program qė tė lejon tė kopjosh CD/DVD tė mbrojtur
http://www.vso-software.fr/download.php

BSCW - program pėr bashkėpunimin e njė grup njerėzish nė internet
http://bscw.fit.fraunhofer.de/index.html

CCleaner - program pėr pastrimin e skedarėve tė pėrkohshėm
http://www.ccleaner.com/

CleanCenter - program pėr pastrimin e skedarėve tė pėrkohshėm
http://www.cleancenter.net/

Crazy Browser - shfletues interneti
http://www.crazybrowser.com/index.htm

DC++ - program P2P pėr shkarkimin e skedarėve (si Kazaa, eDonkey, limewire, etj).
http://www.forumishqiptar.com/showpo...4&postcount=30

Drupal - program pėr menaxhimin e faqeve tė internetit
http://drupal.org/

eMule - program pėr tė ndarė skedarėt me pėrdorues tė tjerė tė Internetit
http://www.emule-project.net/

FantaMorph- program qė shkrin dy fotografi nė njė animacion
http://www.fantamorph.com/overview.htm

FESh - Fjalori elektronik shpjegues i gjuhės shqipe
http://www.gjuha-shqipe.com

FTI - Fjalor i termave tė informatikės
http://www.gjuha-shqipe.com

Financa - program pėr menaxhimin financiar
http://www.imb.com.al/

Fjalor Angisht<->Shqip nga Lingvosoft
http://www.lingvosoft.com/Windows-Di...lbanian-items/

Fjalor i Integruar 5-Gjuhėsh - Fjalor Shqip-Anglisht-Frėngjisht-Gjermanisht-Italisht
http://www.intein-nt.com/

Free Download Manager - program pėr menaxhimin dhe pėrshpejtimin e shkarkimeve
http://www.freedownloadmanager.org/index.htm

Free Picture Finder - program pėr tė gjetur imazhe/fotografi nė internet
http://www.fatesoft.com/picture/index.htm

GetRight - program pėr tė shkarkuar dhe pėr tė menaxhuar skedat
http://getright.com/

gFTP - program pėr transferimin e skedarėve pėr sistemet *nix
http://gftp.seul.org/

Glary Utilities - program pėr mirėmbajtjen dhe pastrimin e kompjuterit
http://www.glaryutilities.com/

IE7Pro - program shtesė pėr tė lehtėsuar pėrdorimin e Internet Explorer 7
http://ie7pro.com/

ImgBurn - program pėr tė lexuar dhe pėr tė shkruar CD/DVD, edhe imazhet e tyre
http://www.imgburn.com/

Inno Setup - program profesional pėr tė krijuar procesin e instalimit e aplikimeve
http://www.jrsoftware.org/isinfo.php
http://www.jrsoftware.org/files/istrans/

IsoBuster - Program pėr kopjimin e dokumentave nga CD/DVD
http://www.smart-projects.net/recove...lldownload.htm

Internet Download Accelerator - program pėr menaxhimin dhe pėrshpejtimin e shkarkimeve
http://www.westbyte.com/ida/

Kulla e Shqipes - program pėr pėrvetėsimin dhe studimin e thellė tė gjuhės shqipe
http://www.gjuha-shqipe.com

LimeWire - program pėr tė ndarė skedarėt me pėrdorues tė tjerė tė Internetit
http://www.limewire.com/

Loja Murlan - lojė e njohur me letra qė luhet edhe me Jokerat
http://www.intein-nt.com/

Loja Pesėkatėsh - loja e njohur me letra, 5-katėsh
http://www.forumishqiptar.com/showth...t=28226&page=1

Loja Xhol - lojė me letra
http://www.intein-nt.com/

Microweb Orari - program pėr krijimin e orareve shkollore
http://www.microwebi.com/start.php?s...n=true&show=ok

MicrowebPro - bllok adresash dhe shėnimesh
http://www.microwebi.com/start.php?s...n=true&show=ok

Microweb RSS - program pėr leximin e lajmeve nė formatin RSS
http://www.microwebi.com/start.php?s...n=true&show=ok

MiniBB - skript pėr faqe forumi
http://www.minibb.net/download.html

Mozilla Firefox - shfletues interneti i ngjashėm me Internet Explorer
http://www.mozilla-europe.org/sq/products/
Fjalor drejtshkimor (spell-check) pėr gjuhėn shqipe - shtesė pėr Firefox dhe Thunderbird
http://www.shkenca.org/content/view/69/37/
Mozila Thunderbird - program pėr leximin e postės elektronike (email) i ngjashėm me Outlook Express
http://www.mozilla-europe.org/sq/products/

MSN Webcam Recorder - Program pėr tė regjistruar videot e MSN
http://ml20rc.msnfanatic.com/index.html

Music Express - program pėr organizimin e albumeve me muzike
http://www.wizetech.com/mex/index.shtml

Net Transport - program pėr tė shkarkuar dhe pėr tė menaxhuar skedat
http://www.net-xfer.com/default.htm

Numerial - program qė konverton numrat midis bazave 2, 8, 10, 16, etj.
http://www.forumishqiptar.com/showth...72#post1757472
http://www.xyntec.com/

Office 2003 Shqip - ndėrfaqe shqip pėr programet Office
http://www.microsoft.com/downloads/B...3-9FF96F68E491

Orari - program pėr krijimin e orareve shkollore
http://www.forumishqiptar.com/showth...8&postcount=66

Orbit Downloader - program pėr tė shkarkuar dhe pėr tė menaxhuar skedat
http://www.orbitdownloader.com/

Open Office - i ngjashėm me Office tė Microsoft-it por ėshtė falas; punon nė Windows, Linux, Mac
http://sq.openoffice.org/
http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=51590

PHProjekt - program pėr bashkėpunimin e njė grup njerėzish nė internet
http://www.phprojekt.com/

Prishtina FTP - klient pėr hapjen e adresave FTP
http://tucows.menanet.net/preview/248077.html

QSetup Installer - program pėr krijimin e paketave tė instalimit
http://www.pantaray.com/qsetup.html

Quintessential Player - program pėr tė dėgjuar kėngėt, i ngjashėm me winamp
http://www.quinnware.com/list_plugins.php?plugin=130

Radiator - program pėr regjistrimin e zėrit nga TV/Radio kartat
http://flesko.cz/radiator.htm

Rainlendar - program kalendar pėr takime, shėnime
http://www.rainlendar.net/cms/index....load&Itemid=30

Recuva - program per tė rikthyer skedat e fshira
http://www.recuva.com/

Registry Shower - program pėr tė mirėmbajtur regjistrin e kompjuterit, me disa procese tė tjera tė avancuara
http://www.registryshower.com/index.html

Restorant - program pėr menaxhimin e restoranteve
http://www.forumishqiptar.com/showth...8&postcount=66

Revo Uninstaller - program pėr tė ēinstaluar aplikimet nė kompjuter, bashkė me disa funksione tė tjera shtesė
http://www.revouninstaller.com/

Setup Factory - program pėr krijimin e paketave tė instalimit
http://www.indigorose.com/suf/

SPR POS - program pėr menaxhimin e restoranteve
http://www.sprpos.com/

Spybot Search & Destroy - program pėr tė kontrolluar dhe pėr tė mbrojtur kompjuterin nga spinuesit dhe keqbėrėsit e ndryshėm kompjuterik
http://safer-networking.org/en/index.html

Shareaza - program pėr tė ndarė skedarėt me pėrdorues tė tjerė tė Internetit
http://shareaza.sourceforge.net/

The KMPlayer - program profesional pėr tė luajtur pothuajse ēdolloj mediaje (muzike, video, figure etj.), me shumė funksione tė avancuara
http://www.kmplayer.com/forums/index.php

Unlocker - program qė tė lejon tė fshish skedarėt kur nuk tė lejon windows-i
http://ccollomb.free.fr/unlocker/

uTorrent - klient pėr shkarkime tė skedarėve torrent
http://www.utorrent.com

Winamp - njė nga programet mė tė njohur pėr dėgjimin e kėngėve, i ngjashėm me Windows Media Player dhe Real Player
http://www.winamp.com/plugins/details.php?id=145726

Windows XP Shqip - ndėrfaqe shqip pėr Windows XP
http://www.microsoft.com/downloads/d...DisplayLang=sq
http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=51147

Windows Vista Shqip - ndėrfaqe shqip pėr Windows Vista
http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=sq
http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=90843

WinPatrol - program pėr pastrimin e kompjuterit nga reklamat
http://www.winpatrol.com/download.html

WinRAR - program pėr ngjeshjen dhe paketimin e skedarėve (i ngjashėm me winzip).
http://www.win-rar.com/download.html

Zina - skript pėr krijimin e njė faqeje qė transmeton muzikė; i ngjashėm me andromeda
http://www.pancake.org/zina/index.html
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://femijet.tk
kelvin22
webmaster
webmaster
kelvin22

Numri i postimeve : 115
Location : Durres
Registration date : 18/08/2008

MesazhTitulli: Re: Programe nė Gjuhėn Shqipe   Mon Dec 15, 2008 2:59 pm

ne qofse dini ndonj program tjeter shkrueni aty pro dhe sitin e instalimit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://femijet.tk
sendi
Adrimistrator
Adrimistrator
sendi

Numri i postimeve : 120
Location : Durres
Registration date : 11/12/2008

MesazhTitulli: Re: Programe nė Gjuhėn Shqipe   Tue Dec 16, 2008 4:23 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.femijet.tk
maseo
Antar/e e Thjesht
Antar/e e Thjesht
maseo

Numri i postimeve : 19
Registration date : 04/09/2008

MesazhTitulli: Re: Programe nė Gjuhėn Shqipe   Sat Dec 20, 2008 2:55 am

sendi shkruajti:
www.download.com


ka shume programe aty se kishte plot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
nela
Adrimistrator
Adrimistrator
nela

Numri i postimeve : 116
Age : 23
Location : Durres
Registration date : 13/08/2008

MesazhTitulli: Re: Programe nė Gjuhėn Shqipe   Thu Dec 25, 2008 12:57 pm

ka shume programe ne gjuhen shqipe po te duash i kthen vete ne shqip
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://femijet.tk
kelvin22
webmaster
webmaster
kelvin22

Numri i postimeve : 115
Location : Durres
Registration date : 18/08/2008

MesazhTitulli: Re: Programe nė Gjuhėn Shqipe   Mon Dec 29, 2008 2:44 am

Nela shkruajti:
ka shume programe ne gjuhen shqipe po te duash i kthen vete ne shqip

jo nuk mund ti kthesh ne shqip por duhet ta besh programin ga e para

_________________
WEBMASTERE KELVIN22
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://femijet.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Programe nė Gjuhėn Shqipe   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Programe nė Gjuhėn Shqipe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: SHKENCA DHE TEKNOLOGJIA :: Ne dhe kompjuteri-
Kėrce tek: