www.femijet.tkForumRegjistrohuidentifikimiGallery

Share | 
 

 Barcaleta...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
slash
Moderatorėt
Moderatorėt
slash

Numri i postimeve : 35
Age : 26
Location : gjithandej
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Barcaleta...   Tue Dec 16, 2008 3:11 pm

tregoni barsaleta te qeshim sa me shume. po e nis une
nje emigrant kthehet per vizite ne shtepi....dhe shkon per vizite tek komshia...se te birin e plakut e kishte ne nje lagje me te ne kurbet...por ketij shokut i kishte rene sida...dhe hajde thuaja plakut te shkrete....

po si jeni...si e kaloni andej??? pyet plaku...
a po lodheni..pune a po keni??? perseri plaku...
atij djalit spo i behej te fliste....si ti thoshte...si tja bente sa me te lehte plakut...
dhe me ne fund fillon e hap gojen...

na mire jena krejt...pune boll e spo mundemi ti dalim ne krye...por mire...vec nje gja deshta me ta thane....Emrushi...ka marre Siden

ani he burre...i thote plaku....vec a asht muslimane....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.femijet.tk
sendi
Adrimistrator
Adrimistrator
sendi

Numri i postimeve : 120
Location : Durres
Registration date : 11/12/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta...   Tue Dec 16, 2008 3:53 pm

QENI DHE ZOTĖRIU
Njė ditė Pomi, kėshtu quhej qeni, vendosi tė udhėtojė prej Malmes nė Kopenhagė. Andaj Pomi filloi tė leh para tė zotit. Tė lehurit e qenit, ishte njė kėrkesė qė edhe vetė i zoti e kuptonte dėshirėn e tij.
- Unė dėshiroj tė vizitoj Kopenhagėn, - kėshtu tha Pomi, qė e luhaste kėmbėn e parė njė shenjė lutje.
- Mė vjen keq, nuk mund tė kalosh kah ura e gjatė e Oresundit, ėshtė rrezik pėr qentė, - tha i zoti i qenit.
- Mund tė udhėtojmė sė bashku me Volvo - tha Pompi entuziast.
- Edhe po tė mė ftonte princesha daneze, unė nuk do tė luaja vendit, - tha kėrcėnueshėm i zoti.
- Meqė qenka ashtu, atėherė po udhėtoj vetėm me Volvo.
- Vetėm? Mos ke luajtur mendsh?! Ti nuk ke fare patentė shoferi dhe policia mund tė dėnojė, pastaj unė tė paguaj gjobėn pėr ty. A nuk e di ti, qė sipas ligjit suedez qentė nuk kanė drejt tė kenė patentė shoferi?!
- Atėherė do tė udhėtoj me tren, - tha qeni Pomi, qė tashmė kishte vendosur kėmbėt e para nė prehrin e zotėriut.
- Tė udhėtosh me tren pa mua dhe pa pasaportė?! E pamundur! Policia tė nxjerrė nė rrugė.
- Megjithatė mund tė huazoj njė pasaportė prej fqinjit tim, vetėm pėr njė ditė shėtitje - shtoi Pomi me entuziazėm.
- Ē’ fantazi tė hatashme ke Pomi im! Nėse tė zė doganieri, tė burgos dhe kurrė mė nuk mund tė shihemi, - e qortoi i zoti, qė tanimė shpresonte se qeni i tij Pomi do tė bindet.
- E di ti, qė unė, si gjithė shokėt e mi mund tė notoj deri nė Danimarkė, - tha qeni qė tani me kėmbėn e djathtė, nė shenjė revolte, e qėllonte zotėriun.
- Po, po! Unė i kuptoj dėshirat e tua, mirėpo mos harro se valėt e detit janė tė mėdha dhe ujėt ėshtė i ftohtė, prandaj mund tė mbytesh.
- Im Zotėri, ti gėnjen!… unė e di qė njeriu mund tė shkojė edhe pa pasaportė nė Danimarkė. Pėr kėtė mė ka treguar e dashura ime, ajo sė bashku me zonjėn e shtėpisė shpeshherė udhėton pėr Kopenhagė. Mirėpo ti je njė dembel, qė vetėm rri kot nė shtėpi. Falėnderoju zotit qė unė jam qen i shkolluar, pėrndryshe do tė kisha shqyer kėtu nė vend, - tha qeni Pomi me dėshpėrim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.femijet.tk
kelvin22
webmaster
webmaster
kelvin22

Numri i postimeve : 115
Location : Durres
Registration date : 18/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta...   Fri Dec 19, 2008 11:57 am

cat cat cat cat cat cat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://femijet.tk
sendi
Adrimistrator
Adrimistrator
sendi

Numri i postimeve : 120
Location : Durres
Registration date : 11/12/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta...   Tue Dec 23, 2008 6:31 am

ha ha ha :P :P :P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.femijet.tk
nela
Adrimistrator
Adrimistrator
nela

Numri i postimeve : 116
Age : 23
Location : Durres
Registration date : 13/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta...   Thu Dec 25, 2008 1:16 pm

barcalete e bukur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://femijet.tk
nela
Adrimistrator
Adrimistrator
nela

Numri i postimeve : 116
Age : 23
Location : Durres
Registration date : 13/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta...   Thu Dec 25, 2008 1:17 pm

kush rri e shkruan barcaleta!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://femijet.tk
nela
Adrimistrator
Adrimistrator
nela

Numri i postimeve : 116
Age : 23
Location : Durres
Registration date : 13/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta...   Mon Dec 29, 2008 4:25 am

1*E dine c'fare tha Zoti kur beri zezakun?
-aaa, ky mu dogj.
p.s.personalisht nuk kam problem me zezaket se kam dhe vete shoke te zinj.

2*nje shqiptar kur erdhi ne greqi gjeti pune si ergat ne ikodhimi,po nuk dinte dhe aq mire greqisht.Kjo ishte dhe fjala qe e humbi punen qe diten e pare se kur mbaroi punen i tha afendikoit:
-afendikoo,ika une.
afendikoi mendoi se shqiptari i kerkoi qe ta vere ne Ika dhe tha:
-aku eki ton alvano pu mu theli ke ika?!(ne shqip=shiko shqiptari qe na dashka dhe sigurime?)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://femijet.tk
sendi
Adrimistrator
Adrimistrator
sendi

Numri i postimeve : 120
Location : Durres
Registration date : 11/12/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta...   Mon Dec 29, 2008 5:49 am

te bukura
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.femijet.tk
nela
Adrimistrator
Adrimistrator
nela

Numri i postimeve : 116
Age : 23
Location : Durres
Registration date : 13/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta...   Tue Jan 06, 2009 9:21 am

faleminderit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://femijet.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Barcaleta...   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Barcaleta...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ARGĖTIM & ZBAVITJE :: Humori-
Kėrce tek: