www.femijet.tkForumRegjistrohuidentifikimiGallery

Share | 
 

 Laptopi me i fuqishem ne bote

Shko poshtė 
AutoriMesazh
slash
Moderatorėt
Moderatorėt
slash

Numri i postimeve : 35
Age : 26
Location : gjithandej
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Laptopi me i fuqishem ne bote   Tue Dec 16, 2008 3:08 pm

Nga kompania Alienware veēmė jemi mėsuar me desktopė dhe laptopė tė cilėt me performansat e tyre thyejnė ēdo kufi, e rast i ngjashėm ėshtė edhe me laptopin mė tė ri prej saj, Alienware Area-51 m17x.

Bėhet fjalė pėr laptopin me ekran tė diagonales 17 inēėshe, rezolucion 1920 x 1200 piksela dhe me njė harduer tė pabesueshėm brenda tij: dy kartela grafike NVIDIA tė klasės GTX, dy apo madje tre disqe tė forta nė fushėn RAID dhe procesorin Core 2 Extreme.

Kėtu janė edhe imtėsirat tjera sipas tė cilave Alienware ėshtė tashmė e njohur, siē janė tastiera e ndriēuar me mundėsia e vendosjes sė baterisė shtesė.


Nė variantin mė tė pajisur ky laptop ia kalon, qė nuk ėshtė gjė e vogėl, edhe Dell-in XPS m1730, i cili gjithashtu ka performansa jashtėzakonisht tė mira.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.femijet.tk
sendi
Adrimistrator
Adrimistrator
sendi

Numri i postimeve : 120
Location : Durres
Registration date : 11/12/2008

MesazhTitulli: Re: Laptopi me i fuqishem ne bote   Tue Dec 16, 2008 4:25 pm

Kompjuteri (lat. computere = mbledh, njehsoj) ėshtė njė pajisje elektronike qė ruan dhe pėrpunon tė dhėnat sipas njė liste udhėzuese. Kompjuter quajmė njė mekanizėm tė automatizuar i cili transformon njė njėsi impulsive (quajtur informacione, tė dhėna nė hyrje) nė njė tjetėr ose krijon njė njėsi tė re (quajtur e dhėnė, informacion nė dalje).

Funksionaliteti i kompjuterit ėshtė rezultat i njė kombinimi tė mirfilltė efektiv nė mes tė elementit softuerik dhe harduerik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.femijet.tk
kelvin22
webmaster
webmaster
kelvin22

Numri i postimeve : 115
Location : Durres
Registration date : 18/08/2008

MesazhTitulli: Re: Laptopi me i fuqishem ne bote   Wed Dec 17, 2008 9:41 am

e ke kopjuar tek zsh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://femijet.tk
slash
Moderatorėt
Moderatorėt
slash

Numri i postimeve : 35
Age : 26
Location : gjithandej
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: Laptopi me i fuqishem ne bote   Wed Dec 17, 2008 2:01 pm

kelvin22 shkruajti:
e ke kopjuar tek zsh

zsh se shpiku vete kshu qe edhe ata e kane vjedh si te tera faqet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.femijet.tk
sendi
Adrimistrator
Adrimistrator
sendi

Numri i postimeve : 120
Location : Durres
Registration date : 11/12/2008

MesazhTitulli: Re: Laptopi me i fuqishem ne bote   Fri Dec 19, 2008 7:43 am

po sic e kane vjedhur ata edhe une e kam kopjuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.femijet.tk
maseo
Antar/e e Thjesht
Antar/e e Thjesht
maseo

Numri i postimeve : 19
Registration date : 04/09/2008

MesazhTitulli: Re: Laptopi me i fuqishem ne bote   Sat Dec 20, 2008 2:56 am

mire e beni vidhni nga faqja ne faqe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
slash
Moderatorėt
Moderatorėt
slash

Numri i postimeve : 35
Age : 26
Location : gjithandej
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: Laptopi me i fuqishem ne bote   Sat Dec 20, 2008 4:28 am

maseo shkruajti:
mire e beni vidhni nga faqja ne faqe
nuk quhet vjedhje thjesht kopjim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.femijet.tk
sendi
Adrimistrator
Adrimistrator
sendi

Numri i postimeve : 120
Location : Durres
Registration date : 11/12/2008

MesazhTitulli: Re: Laptopi me i fuqishem ne bote   Tue Dec 23, 2008 6:21 am

mire e ke rendeer shyqyr qe doli njeri qe e kuptoi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.femijet.tk
nela
Adrimistrator
Adrimistrator
nela

Numri i postimeve : 116
Age : 23
Location : Durres
Registration date : 13/08/2008

MesazhTitulli: Re: Laptopi me i fuqishem ne bote   Thu Dec 25, 2008 1:00 pm

nuk merrem shume me pune laptopash
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://femijet.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Laptopi me i fuqishem ne bote   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Laptopi me i fuqishem ne bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: SHKENCA DHE TEKNOLOGJIA :: Tė rejat nga Shkenca-
Kėrce tek: